مصطکی چیست؟ + خواص، نحوه مصرف و مضرات

  • 09 فروردین 1401
گیاهان دارویی
زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
مصطکی چیست؟ + خواص، نحوه مصرف و مضرات
کلمه مصطکی mastic از لغتی یونانی به معنای به هم ساییدن دندان‌ها یا جویدن مشتق شده است. مصطکی درختچه‌ای به ارتفاع حداکثر 4 متر بوده که از تنه این درخت صمغی رزینی به شکل اجسام کوچک، شیشه‌ای، تقریباً کروی و به رنگ زرد متمایل به قرمز با بوی خوشبوی تربانتین استخراج می گردد. این صمغ خواص دارویی بسیاری را در خود داشته و از این رو گیاه مصطکی یکی از گیاهان دارویی مفید محسوب میگردد.

مصطکی صمغ یا شیره رزینی زردرنگی است که از شاخه ها و ساقه های درختچه ای از خانواده پسته گرفته می شود که درختچه یا درخت کوچکی است به بلندی معمولاً سه متر ولی اگر پرورش داده شود و از آن مراقبت نمایند در باغ­ها ارتفاع آن تا چهارده متر نیز می رسد. درختچه ای است با برگ های تقریباً ناخزان و همیشه سبز که بوی رزین مصطکی از تمامی اندام گیاه استشمام می شود. با آکسان پلاس همراه باشید.

مصطکی از گیاهان دارویی ناشناخته است که در طب سنتی کاربردهای درمانی فراوانی دارد. این گیاه که به «برادر کندر» معروف است، می تواند درمانگر بسیاری از مشکلات و دردهای جسمانی شود. درختچه یا درخت کوچکی است که بلندی آن معمولا تا ۳ متر ولی اگر پرورش داده شود و از آن مراقبت نمایند، در باغ ها تا ۱۴ متر نیز می رسد. بومی مناطق با آب و هوای مدیترانه ای است و در آفریقای شمالی و در بعضی از جزایر یونان که به نام جزایر مصطکی معروف می باشند، انتشار دارد.

طبیعت مصطکی :

مصطکی از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است. شیره زرد رنگ رزینی که در فارسی به نام رماس خوانده می شود.در ماه های گرم سال به صورت قطراتی کوچک و خود به خود از ساقه و شاخه های درخت مصطکی به بیرون می تراود. در مجاورت هوا سفت شده و به شکل قطرات اشک در بازار فروخته می شود. البته گاهی مصطکی به جای این‌ که روی شاخه‌ها و ساقه‌ی درخت باقی بماند، در پای درخت روی هم انباشته شده و به شکل قطعه‌های بزرگی درمی‌آید که چون با ناخالصی‌های دیگر مانند خاک و برگ مخلوط می‌شود، مرغوب نیست.


 

خواص دارویی و فواید صمغ مصطکی

خواص مصطکی برای دهان و دندان

جویدن مصطکی باعث خوشبو شدن دهان می گردد، وقتی در دهان گزاشته شود و آن را بجوید طعم معطری احساس می شود و در برخی موراد از آن برای پر نمودن حفره های دندان استفاده می شود.

 
چننچه گوشت لثه های شما از بین رفته و دچار تحلیل و سست شدن لثه ها شده اید، هر روز مقدار کمی مصطکی را بجوید تا پای دندان ها گوشت آورده و لثه ها سالم و محکم شوندجوشانده مصطکی با با سعد کوفی و شستن متناوب دندان ها با آن بوی بد دهان را رفع می کند.
  

تقویت قلب و اعصاب

یکی از مهم ترین خواص و فواید درمانی گیاهمصطکی تقویت قلب و اعصاب می باشد. در صورت داشتن احساس ناراحتی در ناحیه‌ی قلب می توان ازمصطکی استفاده نمود. بدین منظور دو گرم مصطکی، را خوب جویده و بعد از نیم ساعت فرو داده شود.

تقویت حافظه:

مصطکی باعث تقویت حافظه می گردد. به همین منظور دو گرم مصطکی را همراه دو گرم کندر بجوید.

رفع گرفتگی گوش

 

از دیگر خواص و فواید درمانی گیاهمصطکی رفع گرفتگی گوش می باشد. برای رفع این مشکل ۱۰گرم مصطکی را با نصف فنجان آب و روغن زیتون جوشانده و سپس یک قطره‌ از آن در گوش چکانده شود. همچنین در صورت تورم گوش می توان آن را جوشاند و سپس سه قطره، سه بار در روز در گوش چکانده شود.

تسکین سرفه‌:

مصطکی را با یک فنجان آب جوش دم نموده و میل گردد.

 

رفع بی‌خوابی

از دیگر خواص و فواید درمانی گیاه مصطکی رفع بی‌خوابی می باشد. برای حل این مشکل دو گرم مصطکی با یک فنجان عرق بهار نارنج میل گردد.

 

درمان سل: 

برای درمان سل از دم کرده‌ی مصطکی استفاده گردد.

 

آرامبخش قلب: 

برای آرامبخش قلب دو گرم ازمصطکی را در دهان جویده و روی آن نصف استکان فنجان عرق نسترن میل گردد.

 

رفع تورم پشت پاها:

مصطکی باعث رفع تورم پشت پاها می گردد. به همین منظور سه گرم مصطکی و یک گرم مرمکی دو مرتبه در روز با آب میل گردد.

 

رفع سردی کبد

رفع سردی کبد از دیگر خواص و فواید درمانی گیاهمصطکی می باشد. به مقدار یک قاشق چای‌ خوری صمغ را در یک لیوان آب‌ جوش ریخته و پس آن را سرد شدن میل گردد.

رفع یبوست: 

چهار گرم مصطکی، چهار گرم هلیله‌ی کابلی، چهار گرم برگ سنا، چهار گرم تخم رازیانه، یک گرم پودر هل کوبیده و دو گرم پودر زنجبیل را با هم مخلوط نموده و بعد از غذا میل گردد.

 

خواص درمانی روغن مصطکی برای پوست و مو

خواص درمانی روغنمصطکی برای پوست و مو اثبات شده است. مالیدن این روغن به پوست باعث درمان موارد زیر می گردد.

  1. ضد آفتاب طبیعی در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید
  2. شفاف تر شدن و نرم شدن پوست
  3. جلوگیری از تورم پوست
  4. التیام سوختگی‌ها

ترکیبات شیمیایی موجود در گیاه مصطکی

ترکیبات شیمیایی موجود در گیاه مصطکی عبارتند از: حدود ۹۰ درصد اسید ماستیسیک، اسید ماستیکولیک، اسید ماستیکورزین و اسانس

موارد احتیاطی و منع مصرف

  1. استفاده از گیاه و روغن مصطکی برای زنان باردار و شیرده و کودکان با احتیاط همراه باشد.
  2. از دیگر عوارض جانبی این گیاه ایجاد آلرژی و حساسیت برای برخی افراد می باشد.

 

 

 

  • 09 فروردین 1401
گیاهان دارویی

برچسب ها

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاه خود را بنویسید دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *