درمان میگرن در طب سنتی

  • 21 آبان 1399
طب سنتی
زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
درمان میگرن در طب سنتی
فلفل قرمز یکی از گیاهانی است که مصرف آن میان مبتلایان به بیماری میگرن دیده می‌ شود. به‌ این دلیل که فلفل هندی یا قرمز می‌ تواند درد میگرن را تسکین دهد، افرادی که سردردهایشان به بخش خاصی از سر مربوط نیست و در تمام سر پخش می‌ شود می‌ توانند با خوردن فلفل هندی یا قرمز بیماری‌ شان را تسکین دهند.

 

● نسخه های طب سنتی برای درمان میگرن

 

 ما ۲۸ نوع سردرد داریم که میگرن ترکیب چند نوع سردرد با هم است و فردی که میگرن می‌گیرد باید براساس وضعیت خاص مزاج، نوع غذای مصرف کرده و اصول اولیه تندرستی تحت درمان قرار گیرد و نمی‌توان یک نسخه واحد برای همه پیچید.

سردرد‌های میگرنی به ۲ دسته گرم و سرد تقسیم بندی می‌شوند که سردرد میگرنی گرم بر اثر غلبه صفرا (طبع گرم و خشک) و دم (طبع گرم و تر) به وجود می‌آید و سردرد میگرنی سرد هم  شامل دو دسته، سرد و‌تر (بلغمی) و سرد و خشک (سوداوی) است.

 سردرد میگرنی گرم با خوردن مواد غذایی با طبع گرم تشدید می‌شود و سردرد میگرنی سرد هم که خیلی شایع است با مصرف غذا‌های با مزاج سرد شدت پیدا می‌کند. حدود ۳۰ نوع سردرد وجود دارد که یک نوع آن میگرن است، میگرن، سردردی تنشی و اختلالی در سیستم مرکز عصبی است  که قبل از بروز علائمی را از خود نشان می‌دهد. 

 انجام تن‌آرامی، مدیتیشن و یوگا، طب سنتی، زالو درمانی و حجامت به درمان سردرد میگرنی کمک می‌کند،  همچنین مصرف برخی غذا‌ها مانند آش گشنیز هم در تسکین سردرد میگرنی مفید است.

او بیان کرد: برای درمان سردرد میگرنی باید نخست خلط غالب فرد را متخصص طب سنتی تشخیص دهد سپس با توجه نوع سردرد درمان مناسب انجام شود برای مثال سردرد صفراوی از پیشانی آغاز و  چشم‌ها را هم درگیر می‌کند. برای درمان سردردهایی که با استشمام بوی غذا ایجاد می‌شود فراد باید از مصرف غذا‌های با مزاج گرم پرهیز کند. استفاده از سرکه انگبین و آب زرشک هم به درمان این نوع سردرد کمک می‌کند، از دیگر روش‌های درمانی سرد‌های صفراوی می‌توان به حجامت و استشمام کردن مواد غذایی خنک اشاره کرد.

سردرد دموی از پیشانی آغاز و به شقیقه‌ها منتقل می‌شود سپس تمام سر را دربرمی‌گیرد، این سردرد با عصبانیت و استرس تشدید می‌شود، درمان این نوع سردرد مصرف سرکه انگبین و انجام حجامت است. 

سردرد های بلغمی :این سردرد‌ها از پشت سر آغاز می‌شوند سپس همه سر را در برمی‌گیرند، این سردرد‌ها در افراد بلغمی مزاج، با استرس و حالت تهوع همراه است، سردرد‌های بلغمی با مصرف غذا‌های سرد تشدید می‌شوند بنابراین مبتلایان به این نوع سردرد باید از مواد غذایی گرم مانند شیره ارده استفاده کنند، نوشیدن دمنوش رازیانه و ترکیب عرق رازیانه و عسل برای زنانی که دچار این نوع سردرد هستند، پیشنهاد می‌شود.


 برخی از درمان های طب سنتی برای درمان میگرن:

عرق جادویی درمان میگرن

 

یک فنجان عرق اسطوخودوس را با همان مقدار عرق سنبل الطیب و آب مخلوط کرده و روزی یک تا دو لیوان میل کنید. مصرف این عرق گیاهی به مرور زمان شدت دردهای میگرنی را کاهش می دهد. البته این عرق ترکیبی بانام عرق جادویی درمان قطعی میگرندر بسیاری از عطاری ها به فروش می رسد، اما توصیه ما این است که خودتان این عرق ها را باهم ترکیب کنید تا از نتیجه درمانی مطمئن باشید.


ماساژ موضعی

مخلوط کردن چند قطره آب با بادام تلخ کوبیده شده و ماساژ سر با این ضماد گیاهی، قرار دادن برش های نازک لیمو روی پیشانی، ماساژ پیشانی با سرکه و بو کردن ریحان و برگ نعناع انواع سردردهای عصبی و میگرن را تسکین می دهد.

ماساژ با روغن زنبق هم در تسکین درد و کاهش مدت آن تأثیر بسزایی دارد و همچنین یک قطره از این روغن را داخل بینی بریزید.

ماساژ سینوس ها با روغن زیتون، کنجد یا بابونه می‌تواند در مرور زمان درمان کننده باشد.

 

فلفل قرمز

 

فلفل قرمز یکی از گیاهانی است که مصرف آن میان مبتلایان به بیماری میگرن دیده می‌ شود.

به‌ این دلیل که فلفل هندی یا قرمز می‌ تواند درد میگرن را تسکین دهد، افرادی که سردردهایشان به بخش خاصی از سر مربوط نیست و در تمام سر پخش می‌ شود می‌ توانند با خوردن فلفل هندی یا قرمز بیماری‌ شان را تسکین دهند.

فلفل ترکیب فعالی به نام کپسایسین دارد. این ماده تسکین‌ دهنده درد است. به‌ این ترتیب که مسیر انتقال پیام‌ های عصبی از طریق گیرنده‌ های درد به مغز را تغییر می‌ دهد.

شیوه مصرف: یک عدد فلفل را داخل یک فنجان آب جوش بریزید و آن را با عسل شیرین کنید. بهتر است مصرف این دارو را در حجم کم شروع کنید و بتدریج هرهفته مقدار مصرف آن را افزایش دهید.

 

دمنوش های ضدمیگرن

دمنوش ۴ گیاه: ۵۰ گرم گل بابونه را با همین مقدار چای کوهی (گل راعی) و ۲۵ گرم سنبل الطیب و ۲۵ گرم اسطوخودوس مخلوط کنید و حدود یک مشت از این مخلوط را با آب سرد بشویید و سپس با یک لیوان آب جوش به مدت ۱۰ دقیقه دم کرده و روزی ۲ لیوان میل کنید. البته درصورتی که دیابت ندارید می توانید با تکه ای نبات طعم این دم نوش را شیرین کنید.

دمنوش ریحان: پنج تا ۱۰ گرم ریحان تازه را در یک فنجان آب جوش بریزید تا ۱۵ دقیقه دم بکشد. بعد آن را صاف و با عسل یا شکر شیرین کرده و بعد از غذا یک فنجان از آن را میل کنید. مصرف روزانه این دم نوش تا حد زیادی از بروز سردردهای میگرنی پیشگیری می کند و در صورت بروز هم میزان درد خفیف خواهد بود.

دمنوش سوسنی: دو عدد برگ سوسن تازه را در یک فنجان آب جوش یا ۱۵ گرم برگ خشک سوسن را در یک لیتر آب جوش بریزید و ۱۵ دقیقه اجازه دهید تا دم بکشد. سپس آن را صاف کرده و با عسل شیرین کنید و هر روز دو تا سه فنجان از آن را بنوشید.

دمنوش آویشن: ۱۰ تا ۱۵ گرم آویشن تازه یا خشک را در یک لیتر آب بریزید تا برای مدت ۱۰ دقیقه دم بکشد. نوشیدن این دم نوش در عرض ۲۰ تا ۳۰ دقیقه درد شما را آرام خواهد کرد.

دمنوش برگ درخت گلابی: ۱۰۰ گرم برگ خشک درخت گلابی را در یک لیتر آب جوش بریزید و ۲۰ دقیقه بگذارید تا کامل دم بکشد. سپس آن را صاف کرده و یک گلابی را بدون آنکه پوست بکنید به قطعات نازکی ببرید و داخل آن بریزید و زمانی که درد میگرنتان شروع شد، یک فنجان از آن را میل کنید.

 

  • 21 آبان 1399
طب سنتی

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاه خود را بنویسید دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *