درمان قاعدگی نامنظم در طب سنتی

  • 26 آبان 1399
طب سنتی
زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه
درمان قاعدگی نامنظم در طب سنتی
اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که از بی‌نظمی قاعدگی خود رنج می‌برید، گیاهان دارویی و روش‌های سنتی قیدشده در بخش زیر را در برنامه غذایی خود قرار دهید تا از بی‌نظمی پریود خود خلاص شوید.

درمان قاعدگی نامنظم در طب سنتی

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که از بی‌نظمی قاعدگی خود رنج می‌برید، گیاهان دارویی و روش‌های سنتی قیدشده در بخش زیر را در برنامه غذایی خود قرار دهید تا از بی‌نظمی پریود خود خلاص شوید.

-زعفران: برای درمان گیاهی قاعدگی نامنظم خود، از گیاه زعفران استفاده کنید. این گیاه یک آنتی‌اکسیدان قوی است که می‌تواند استرس شمارا کاهش داده و منجر به درمان قاعدگی نامنظم شما شود. برای درمان کافی است یک قاشق چای‌خوری زعفران را در نصف لیوان آب جوشانده تا آب آن به‌اندازه یک قاشق غذاخوری بماند. سپس این ترکیب را به سه قسمت تقسیم کرده و در طی روز نوش جان‌کنید.

-گوجه‌فرنگی: برای درمان قاعدگی نامنظم شما گوجه‌فرنگی معجزه می‌کند. برای این منظور کافی است دو تا سه لیوان آب گوجه‌فرنگی را در روز  بنوشید. گفته می‌شود که این کار جریان خون را بهبود بخشیده و قطع عادت ماهانه شمارا درمان می‌کند.

-چغندر: ازجمله داروهای گیاهی که به درمان قاعدگی نامنظم شما کمک می‌کند آب چغندر تازه می‌باشد. همچنین می‌توانید چغندر را به‌صورت خام نیز مصرف کنید.

-کرفس: طبق نظر پزشکان طب سنتی، ماده‌ی موجود در کرفس به نام بوتیلیدن فتالاید، منجر به خونریزی قاعدگی می‌شود؛ بنابراین اگر قاعدگی نامنظمی دارید، دانه‌های کرفس را امتحان کنید.

-بابونه: اگر دچار استرس و اضطراب هستید و این وضعیت بر روی عادت ماهانه‌ی شما تأثیر گذاشته است، بابونه را مصرف کنید. این گیاه خوش‌طعم، ملین و ضد اسپاسم بوده و می‌تواند درمانی مناسب برای عادت ماهیانه نامنظم شما باشد. برای درمان کافی است این گیاه را به‌صورت چای مصرف کنید.

توجه به این نکته ضروری است که مصرف این گیاه تحت نظارت پزشک صورت گیرد.

-سنبل ختایی: برای درمان قاعدگی نامنظم خود از مزایای دارویی گیاه قاعده آور سنبل ختایی استفاده کنید. برای درمان می‌توانید عصاره این گیاه یا چای ریشه‌ی آن را مصرف کنید.

توجه به این نکته ضروری است که مصرف این گیاه تحت نظارت پزشک صورت گیرد.

-ریشه تک‌شاخاگر از قاعدگی نامنظم رنج می‌برید از ریشه تک‌شاخ استفاده کنید. پزشکان طب سنتی بر این باورند که این گیاه یک قاعده آور بوده و برای درمان ناباروری مناسب است.

توجه به این نکته ضروری است که مصرف این گیاه تحت نظارت پزشک صورت گیرد.

-جنسینگ آبی: محرکی قدرتمند برای رحم می‌باشد که به جریان خون در ناحیه‌ی لگن کمک می‌کند؛ بنابراین اگر دچار پریودهای نامنظم هستید، جنسینگ را امتحان کنید.

توجه به این نکته ضروری است که مصرف این گیاه تحت نظارت پزشک صورت گیرد.

-بادرنجبویه: برای برگرداندن حالت طبیعی قاعدگی خود از گیاه بادرنجبویه استفاده کنید. این گیاه ملین و آرام‌بخش می‌باشد و به درمان شما کمک بسیاری می‌کند.

توجه به به این نکته ضروری است که مصرف این گیاه تحت نظارت پزشک صورت گیرد.

-دارچین: یکی از دلایل بی‌نظمی قاعدگی، وزن زیاد می‌‌باشد. دیابت انگلستان، دارچین، می‌تواند قندخون را در افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ و ۲ کاهش دهد، هرچند که تحقیقات بیشتری برای اثبات این ادعا نیاز است.">دارچین به همراه شیر، علاوه بر کاهش وزن به نظم در قاعدگی شما کمک بسیاری می‌کند.

-برگ گزنهدرمان بی‌نظمی قاعدگی شما در طبیعت نهفته است. گیاه گزنه برای درمان بی‌نظمی قاعدگی شما بسیار مناسب است. کافی است این گیاه را به‌صورت دم‌نوش مصرف کنید.

-پونه: به گفته‌ی پزشکان طب سنتی، گیاه پونه یک گیاه قاعده آور می‌باشد که به تحریک دستگاه تناسلی نیز کمک می‌کند. شما می‌توانید این گیاه را به‌صورت دم‌نوش مصرف کنید؛ اما از مصرف خودسرانه و زیاد آن خودداری کنید.

-رازیانه: ازجمله گیاهان مؤثر در تنظیم و باز شدن قاعدگی، رازیانه می‌باشد. برای درمان کافی است پانزده گرم تخم رازیانه را در یک لیتر آب جوش دم‌کنید و روزی یک استکان نوش جان‌کنید.

-آب جعفری: برای درمان عقب‌افتادگی قاعدگی خود، آب جعفری را امتحان کنید. این گیاه سرشار از آنتی‌اکسیدان بوده و می‌تواند پریودهای شمارا به حالت عادی برگرداند. برای درمان کافی است به‌صورت زیر عمل کنید:

مقداری از برگ جعفری را خورد کرده و مقداری آب به آن اضافه کنید. سپس این نوشیدنی را هرروز صبح به مدت چند روز بنوشید تا عادت ماهیانه شما منظم شود.

-بذر تربچه: برای تنظیم چرخه‌ی قاعدگی، دانه‌های تربچه اثرگذاری بسیار بالایی دارد. این دانه‌ها جریان خون شمارا تنظیم کرده و می‌تواند قاعدگی منظمی را به شما هدیه دهد. برای درمان قاعدگی نامنظم خود می‌توانید مقدار کمی پودر دانه تربچه را در یک لیوان آب ولرم ترکیب کنید. سپس این مخلوط را جهت تنظیم چرخه‌ی قاعدگی بنوشید. کافی است یک‌بار امتحان کنید تا اثر آن را ببینید.

-زنجبیل: درمان عقب‌افتادگی پریود شما با زنجبیل قابل رفع می‌باشد. این گیاه شگفت‌انگیز علاوه بر دارا بودن آنتی‌اکسیدان، جریان خون شمارا تنظیم کرده و تمام مشکلات قاعدگی شمارا درمان می‌کند. برای این منظور کافی است یک قاشق غذاخوری زنجبیل را با یک لیوان آب ترکیب کرده و بجوشانید. سپس می‌توانید این محلول را بعد از خنک شدن بنوشید. همچنین برای طعم دار کردن آن می‌توانید یک قاشق غذاخوری عسل را به آن اضافه کنید. کافی است یک‌بار امتحان کنید تا عقب‌افتادگی عادت ماهیانه شما حل شود.

-دانه کنجد: برای تنظیم چرخه‌ی قاعدگی خود از دانه‌های شگفت‌انگیز کنجد بهره ببرید. این دانه‌ها با تقویت جریان خون شما و تولید هورمون، به تعادل هورمونی شما کمک بسیاری کرده و درنهایت همه‌ی مسائل مربوط به عقب‌افتادگی پریود را درست می‌کند. برای استفاده کافی است دانه‌های کنجد را جوشانده و خشک‌کنید. سپس این دانه‌ها را با یک قاشق نیشکر مخلوط کرده و هرروز صبح ناشتا آن را مصرف کنید.

-زردچوبه: یکی از ادویه‌های معجزه‌آسا جهت تنظیم چرخه‌ی قاعدگی، آلزایمر را کاهش دهد.همچنین ماده مؤثر زردچوبه یعنی کورکومین اثرات ضد التهابی و ضد درد شبیه داروهای مسکن معمولی را دارا است.">زردچوبه می‌باشد. آلزایمر را کاهش دهد.همچنین ماده مؤثر زردچوبه یعنی کورکومین اثرات ضد التهابی و ضد درد شبیه داروهای مسکن معمولی را دارا است.">زردچوبه با طبع گرم خود، سرشار از مواد مغذی است که چرخه‌ی قاعدگی شمارا تنظیم می‌کند. جهت استفاده از خواص آلزایمر را کاهش دهد.همچنین ماده مؤثر زردچوبه یعنی کورکومین اثرات ضد التهابی و ضد درد شبیه داروهای مسکن معمولی را دارا است.">زردچوبه برای تنظیم هورمون‌های خود کافی است 

یک‌چهارم قاشق پودر آلزایمر را کاهش دهد.همچنین ماده مؤثر زردچوبه یعنی کورکومین اثرات ضد التهابی و ضد درد شبیه داروهای مسکن معمولی را دارا است.">زردچوبه را به یک لیوان شیر اضافه کرده و همراه با نصف قاشق عسل هم بزنید. ترکیب حاصل را جهت تنظیم پریود خود میل کنید.

آلوئه‌ورا: به یک لیوان آب ولرم مقدار یک قاشق آلوئه‌ورا و نصف قاشق عسل اضافه کنید. سپس این ترکیب را بنوشید تا عقب‌افتادگی پریود شما درمان شود. آلوئه‌ورا با ترشح هورمون‌های مورد نیاز بدن شما چرخه‌ی قاعدگی را تنظیم می‌کند.

روغن‌زیتون: ماساژ شکمتان با روغن‌زیتون علاوه بر تسکین و آرامش بدن شما، به جریان خون، گرفتگی‌های قاعدگی و تنظیم دوره‌های پروید شما کمک بسیاری می‌کند. کافی است امتحان کنید تا معجزه‌ی آن را ببینید.

-آب هویج: برای درمان تأخیر پریود خود از آب هویج استفاده کنید. پزشکان طب سنتی این نوشیدنی سرشار از آهن را برای تنظیم دوره‌های پریود سفارش می‌کنند. برای درمان یک لیوان از آب هویج را به مدت سه ماه بنوشید تا اثر شگفت‌انگیز آن را ببینید.

-نعنا: یکی از درمان‌های خانگی جهت تنظیم دوره‌های قاعدگی، استفاده از ترکیب نعنا خشک و عسل می‌باشد. برای درمان بهتر است به مدت چند هفته روزی سه بار این ترکیب را استفاده کنید.

-بادام: برای حل مشکل بی‌نظمی پریود خود از خواص دارویی بادام استفاده کنید. مواد مغزی موجود در این خوراکی نقش مهمی را در تنظیم هورمون‌های شما بازی می‌کند. برای درمان کافی است چند دانه از بادام را به مدت یک شب تا صبح در آب گذاشته تا خیس شود. سپس این ماده‌ی خوراکی را بخورید. استفاده منظم از بادام به نرمال شدن دوره‌های پریود شما کمک بسیاری می‌کند.

-تخم کتان: چربی امگا ۳ و فیبر موجود در دانه‌های تخم کتان به تنظیم دوره‌های قاعدگی شما کمک بسیاری می‌کند؛ بنابراین سعی کنید که این خوراکی مغزی را در رژیم غذایی خود قرار دهید تا مشکلات قاعدگی شمارا برطرف کند.

-آناناس: یکی از میوه‌هایی که به درمان عقب افتادگی پریود شما کمک می‌کند، میوه‌ی شگفت‌انگیز آناناس می‌باشد. این میوه با دارا بودن آنزیم‌های طبیعی و مواد مغذی خود، جریان خون شمارا تنظیم کرده و علاوه بر تنظیم چرخه قاعدگی، گرفتگی عضلات در دوران قاعدگی را تسکین ببخشد.

-پاپایا: این م

  • 26 آبان 1399
طب سنتی

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاه خود را بنویسید دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *